דיאטה מומלצת

איגוד הלב האמריקני והקולג 'האמריקאי לקרדיולוגיה (2013) הנחיות לניהול אורח חיים קוראים לאנשים להקפיד על תזונה בריאה המפחיתה שומן רווי ושומני טראנס בתזונה שלהם. מחקר תצפיתי שנערך בקרב 93,576 נשים לאחר גיל המעבר מצא כי תזונה בריאה בסגנון פירמידה, הנמדדת על ידי הקפדה על מדד תזונה בריאה מתחלפת, עדיפה על תזונה דלת שומן בהפחתת מחלות לב וכלי דם וסיכון לאי ספיקת לב. 11 מרכיבים הוערכו במדד, מערכת נקודות הדומה למדד USDA: מוצרי חלב, ירקות, פירות, אגוזים, זרעים, לחם, דגנים, בשר, עופות, דגים, כולסטרול, שומנים, נתרן, אלכוהול ומולטי ויטמינים.

תזונה מאוזנת תזונה בריאה ומאוזנת

היא חלק חשוב בשמירה על בריאות תקינה ויכולה לעזור לך להרגיש במיטבך. קרא 8 טיפים לאכילה בריאה כדי ללמוד עוד על מה עליך לעשות כדי להסיר שומנים רוויים, סוכרים ומלח ממזונות, כיצד להשיג אותם וכיצד לבצע בחירות בריאות. במילים פשוטות, תזונה בריאה משלבת את כל רכיבי המזון והקבוצות המוזכרות לעיל, אך עליך לאזן אותם. אכילת תוכנית שעוזרת לך להתמודד עם המשקל שלך צריכה לכלול מגוון מאכלים בריאים. המשמעות היא אכילת מגוון מזונות בפרופורציות הנכונות ואכילת הכמות הנכונה של מזון ומשקאות בכדי להשיג ולשמור על משקל גוף תקין.

כדי לקבל את היתרונות הבריאותיים הגדולים ביותר, אכלו מגוון רחב של מזונות עשירים בסיבים. אכלו מגוון ירקות ופירות טריים, קפואים ושמורים ללא רטבים עתירי קלוריות עם מלח וסוכר. סיכום המטרה היא שכל המזונות יהיו מורכבים מפירות וירקות, רבע חלבון ורבע מדגנים מלאים ועמילן.

אכילה של עד 400 גרם (חמש מנות) של פירות וירקות ביום יכולה להפחית את הסיכון ל- NCD ולעזור להבטיח צריכת סיבים יומית מספקת. שליטה בגדלי המנות ואכילת מזון לא מעובד יכולה לסייע בהגבלת צריכת הקלוריות ולהגברת צריכת התזונה.

דיאטת DASH מגבילה מזונות עשירים בשומן רווי

כגון בשר שומני ומוצרי חלב עתירי שומן. האוכל הבריא מעודד את הצרכנים להשתמש בשמנים בריאים אך אינו קובע אחוז קלורי מרבי שאנשים צריכים לקבל ממקורות שומן בריאים מדי יום. הדיאטה מגבילה גם מזונות עשירים בנתרן, שומן רווי ותוספת סוכר.

ניתן להתאים הרגלי אכילה בריאים בהתאם לדרישות הקלוריות והעדפות התזונה האישיות והתרבותיות

מידע זה יעזור לך לדעת מהן חמש קבוצות המזון החשובות ביותר המרכיבות תזונה בריאה ומאוזנת. שמור על תזונה בריאה על ידי בחירת מזונות שונים מכל קבוצת מזון עיקרית מדי יום.

תוכנית אכילה בריאה מתמקדת בפירות וירקות

דגנים מלאים, מוצרי חלב דלי שומן וללא שומן (כולל בשר רזה, עופות, דגים, שעועית, ביצים ואגוזים), כמו גם דל שומן, שומני טראנס, מלח, נתרן ותוספת סוכר. פירות וירקות הם מקורות טובים לוויטמינים, מינרלים וסיבים ומהווים כשליש מהמזון שאתם אוכלים מדי יום. הם יכולים לסייע במניעת שבץ, מחלות לב, לחץ דם גבוה וסרטן, ואם יש לך סוכרת, אתה נמצא בסיכון גבוה יותר לפתח מחלות אלה.

הכרת היתרונות של קבוצות מזון אלו ובחירה בריאה יכולה לסייע בהפחתת הסיכון לסיבוכים סוכרתיים

בדוק את המתכונים שלנו שיעזרו לך לאכול בריא וללא סוכרת – יש לנו הרבה מנות עיקריות טעימות מלאות בירקות וארוחות בוקר פירותיות. תוכל גם ללמוד עוד אודות התזונה הבריאה שלנו עם סוכרת בקטע 'פריצת מזון' באזור למידה.

דיאטת DASH

היא תוכנית אכילה בריאה שפותחה לטיפול ומניעת יתר לחץ דם (יתר לחץ דם). הפחתת צריכת המלח והנתרן וסילוק שומני הטרנס היצרניים ביותר מאספקת המזון זוהו בתוכנית העבודה הכללית ה -13 (GPW13) כפעולה עדיפה להשגת המטרה להבטיח חיים בריאים בכל הגילאים.

תכניות תזונה רבות חותכות קבוצות מזון שלמות

מה שמוביל לחוסר תזונתי ובעיות בריאות. אם תצרוך רק את כמות הקלוריות היומית שלך מכמה מזונות ומשקאות עתירי קלוריות, לא תקבל את כל החומרים המזינים הדרושים לגוף כדי להיות בריא. קידום תזונה בריאה והסביבה, כולל מערכת המזון קידום תזונה מגוונת, מאוזנת ובריאה דורש השתתפות של מספר מגזרים ובעלי עניין, כולל המגזר הציבורי, הציבורי והפרטי.

הימנע ממאכלים המכילים שמנים צמחיים מוקשים כדי להפחית את השומן בתזונה. חפש זנים צבעוניים וזכור שתפוחי אדמה אינם נחשבים ירקות או בריאים בצלחתך בשל השפעותיהם השליליות על הסוכר בדם.

רוב האנשים בבריטניה אוכלים ושותים יותר מדי קלוריות

יותר מדי שומן רווי, סוכר ומלח ואינם מקבלים מספיק פירות, ירקות, דגים שמנים וסיבים. אכילת יותר בקר, חזיר, עור עוף וחלב מלא, גבינה ומוצרי חלב פירושה צריכה גבוהה יותר של כולסטרול ושומנים רוויים שיכולים לתרום לעלייה במשקל ולהגביר את הסיכון למחלות לב. אנשים צורכים יותר מזון עתיר אנרגיה, עתירת שומן וסוכר, מלח, ונטול נתרן, ואנשים רבים אוכלים מעט מדי פירות, ירקות וסיבים אחרים, כגון דגנים מלאים.
עבור עוד מידע על דיאטה מומלצת מומלץ להעיף מבט ב- be-fit.co.il

למרות שזה מנוגד לחוק לתייג מזונות לחולי סוכרת, ישנן עדויות לכך שחלקם עשויים להציע תועלת מסוימת לתזונה בריאה ומאוזנת.

סמל מתכנן MyPlate של USDA עוזר לך לראות כמה אתה צריך לאכול מקבוצות מזון שונות תוך שמירה על צריכת הקלוריות המומלצת שלך. MyPlates יכולה לעזור לך ולבני הנוער שלך לאכול מגוון מאכלים המקדמים את הכמות הנכונה של קלוריות ושומן.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דילוג לתוכן