מה ההבדל בין קופת גמל לקרן פנסיה

מבוא (מהי קופת גמל ומהי קרן פנסיה?)

קופת גמל היא סוג של השקעה שנועדה לספק ביטחון כלכלי לקראת פרישה. קרן פנסיה, לעומת זאת, היא כלי השקעה המאגד כספים ממעסיקים ועובדים למתן הטבות פרישה.

קופות גמל נקראות גם קרנות פרישה או תוכניות פנסיה. הם מוקמים על ידי מעסיק ויכולים להיות תוכנית תורמת או לא תורמת. העובדים תורמים מדי חודש סכום מסוים ממשכורתם לקופת הגמל אשר לאחר מכן משקיעה בנכסים שונים כמו מניות, אג"ח, קרנות נאמנות וכו'. המעסיק רשאי גם להפקיד הפקדות לקופת הגמל בשם העובד.

גם קרנות פנסיה מוקמות על ידי מעסיקים, אך הן פועלות בדרך כלל באופן תורם שבו עובדים תורמים לתוכניות הפנסיה שלהם עם המשכורות שלהם והמעסיקים גם תורמים מטעם
עבור עוד פרטים נוספים בנושא של SELF ומה ההבדל בין קופת גמל לקרן פנסיה נא לבדוק ב- self.co.il

קופת גמל היא סוג של תוכנית פנסיה שאינה מגובה על ידי הממשלה. מדובר בכלי השקעה המציע לעמיתיו הכנסה קבועה ויש לו גם תשלום חד פעמי בתום הקדנציה. קופת הגמל משמשת בעיקר עובדים בהודו ובסינגפור.

קרנות פנסיה הן תוכניות חיסכון לפנסיה המציעות לעובדים תשלומים קבועים לאורך כל שנות פרישתם. קרנות הפנסיה בדרך כלל מגובות על ידי הממשלה ומנוהלות על ידי אנשי מקצוע הדואגים שהקרן תישאר בת קיימא לדורות הבאים.

מבוא: מהי קופת גמל?

קופות גמל הן חשבונות חיסכון לפנסיה שניתן להקים על ידי המעסיק. הן ידועות גם כתוכניות 401(k) או תוכניות תרומה מוגדרת.

קרן פנסיה היא סוג של תוכנית פרישה בחסות הממשלה. זה מנוהל בדרך כלל על ידי הממשלה, שמשקיעה את הכסף במניות, אג"ח וניירות ערך אחרים כדי לייצר הכנסה לגמלאים.

קופות גמל אינן נפוצות כמו קרנות פנסיה מכיוון שהן דורשות מהמעסיקים לקחת אחריות רבה על החיסכון הפנסיוני של עובדיהם.

קופת גמל היא סוג של תוכנית חיסכון לפנסיה. זוהי הצטברות של כסף שנשמר לפנסיה, בדרך כלל על ידי עובד. קופות גמל ממומנות לרוב על ידי מעסיקים.

קרן פנסיה היא גם סוג של תוכנית חיסכון לפנסיה. ההבדל בין שני סוגי התוכניות הוא שקרן פנסיה מנוהלת בדרך כלל על ידי המעסיק ומציעה הטבות לעובדים לאחר פרישתם, בעוד שקופת גמל מציעה הטבות לעובדים לפני פרישתם.

איך לבחור בין השניים?

גם קופות הגמל וגם קרנות הפנסיה הן תוכניות פרישה. קופת גמל היא תוכנית חיסכון שאין בה הפרשת מעביד. זוהי תוכנית השקעות לפרישה הכוללת הן תרומה אישית והן ניהול מקצועי. לקרן פנסיה, לעומת זאת, יש הפרשת מעסיק וכן הפרשות אישיות מהעובד.

ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון לפני שבוחרים בין קופת גמל או קרן פנסיה. הגורם החשוב ביותר שיש לקחת בחשבון הוא האם יצאתם לפנסיה או לא, כי אם יצאתם לפנסיה אז הבחירה שלכם תהיה קלה – כדאי לבחור בקרן פנסיה על פני קופת גמל כי היא תעניק יותר הטבות בסופו של יום.

קופת גמל היא סוג של תכנית פרישה שאינה בחסות מעסיק ואינה חלק ממערכת הביטוח הלאומי. זה יכול להיות ממומן על ידי השכיר, בן הזוג המועסק, או עצמאי.

קרן פנסיה היא סוג של תוכנית פרישה הניתנת בחסות המעסיק ומעניקה הטבות לאחר פרישת העובד.

ההבדל העיקרי בין שני סוגי הקרנות הללו הוא מקור המימון ומה קורה לכסף כשאתה פורש. קופות הגמל ממומנות על ידי שכירים, בני זוגם או עצמאים בעוד שקרנות הפנסיה ממומנות על ידי מעסיקים. כשאתה פורש מקופת גמל יש לך שליטה על הכסף שלך בעוד שבקרן פנסיה הכסף שלך נשאר אצל המעסיק שלך עד שיחזיר לך אותו.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דילוג לתוכן